www.stredovek.com

rozhledny již 50x

25. května 2007 v 11:12 | morgoth |  www.stredovek.com
Rozhledny jsou na středověku tak trochu mimo téma na které se zaměřuji. Ale při svých toulkách po památkách je rád navštěvuji jako příjemné zpestření výletu, nebo jako součást některé památky. A tak jsem se rozhodl jim také přiřadit jednu kategorii. Nechci si dělat ambice na konkurování serverům zaměřeným přímo na rozhledny. Ale časem jsem se jim při četbě knih od J.Nouzy začal rozumět i jinak než jen jako vyhlídkovým místem a nyní rád navštěvuji místa, kde rozhledny stály, ale již nestojí. Rozhledny, které stojí ale již neplní svůj účel.
Zapomenutá rozhledna, jejíž výhled je zcela zakryt stromy a ona v zapomění potichu rozpadá má také své obrovské kouzlo. Zapomenutá rozhledna na Neštětické hoře, na Studenci, místo rozhlednového pokusu v Černém lese u Lovčic (rozhlednu kterou snad již nikdo neregistruje) a podobné mají veliké genius loci a romantický nádech tajemna.
Nyní jsem na stredovek přidal již padesátou rozhlednu a rozhodně v tom míním pokračovat. Mezi nejkrásnější z nafocených považuji rozhlednu na Kleti, nové dřevěné rozhledny okolo Toulovcových maštalí, Jizerské rozhledny a další.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama