www.stredovek.com

petice za odvolání generálního ředitele Národního památkového ústavu

12. června 2006 v 11:50 | morgoth |  Památkářství
Na stránkách http://www.volny.cz/denpote/ lze podepsat petici za odvolání generálního ředitele Národního památkového ústavu. Kéž by opravdu vedla k odvolání dr.Hájka z této pozice a ke jmenování skutečného odborníka a ne politického posluhovače. A kéž by již nikdy nepostihla Ministerstvo kultury taková rána, jako byl neschopný populista Vítězslav Jandák.
text petice:
Petice za odvolání generálního ředitele Národního památkového ústavu určená budoucímu ministru kultury
Vážená paní ministryně, vážený pane ministře,
V prosinci minulého roku zahájil Váš předchůdce tzv. reformu památkové péče plošným odvoláním všech ředitelů Národního památkového ústavu. Domníváme se, že spíše než o upřímnou snahu o změny, které i my pokládáme za potřebné, bylo jednání vedeno politickými cíli.
Součástí nekoncepčních změn se stalo také jmenování nového generálního ředitele Národního památkového ústavu. Do jeho čela byl v lednu postaven Mgr. Tomáš Hájek, Dr., který měl zosobňovat "novou orientaci české státní památkové péče, která vede k větší otevřenosti". Jeho odborná nekvalifikovanost vzbuzující obavy odborné veřejnosti, manažerská nezpůsobilost, nekomunikativnost a autoritářské způsoby zapříčinily naopak závažnou krizi oboru. Její dopady nejsou jen odborného rázu, ale v neposlední řadě i provozně ekonomické.
Věříme, že obnova profesionálního kreditu Vámi spravovaného resortu pro Vás bude prvořadým a nezbytným úkolem. Prosíme Vás, abyste zvýšenou pozornost věnoval/a i oboru památkové péče a zabránil/a dalším nevratným změnám. Žádáme Vás proto abyste co nejdříve z vedení Národního památkového ústavu odvolal/a generálního ředitele Mgr. Tomáše Hájka, Dr. Učiníte tak první krok k možnosti nápravy narůstajících problémů. Jsme připraveni k náročné odborné diskusi o budoucnosti památkové péče v České republice. Nemůžeme se však nečinností dále podílet na její faktické destrukci.
Náš požadavek opíráme o stanoviska a argumenty soustředěné na webu této petice: www.volny.cz/denpote.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama